De Biasi bën të papriturën: “Conte, ndihmoje Shqipërinë time”

Kliko per me shume info

biasi-conte“Fitorja ndaj Rumanisë do të hyjë në histori, tha ai për ANSA pas kthimit në Bretagna.

Conte, më jep një dorë për ta çuar Shqipërinë në 1/8 e finaleve. Italiani për italianin, ky është mesazhi që Gianni De Biasi, trajner i ekipit kombëtar të Shqipërisë, ka dhënë për teknikun e italianeve.

Kliko per me shume info

“Fitorja ndaj Rumanisë do të hyjë në histori, tha ai për ANSA pas kthimit në Bretagna.

“Për të kaluar me tej si ekipi i tretë më i mirë, na duhet një dorë në grupin D dhe kjo është në dorën e Italisë: do të bej tifo në ndeshjen ndaj Irlandës, pasi një fitore juaja na jep shpresa. E di që nën drejtimin e Conte-s jam mëse i qartë që Italia do të japë maksimumin”, është shprehur De Biasi.

“Me fitoren ndaj rumuneve në jemi zhbllokuar dhe nëse shkojmë në 1/8 e finaleve e luajmë ndaj Gjermanisë apo Anglisë, do të jemi një skuadër tjetër”, ka pohuar tekniku italian.

Askush nuk do ta mendonte por ai nxit kolegun e tij ne drejtimin e Italise drejt nje rezultati qe do ndikonte mire ne kualifikimin e Shqiperise.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.