Cerrik, makina aksidenton kalimtaren, arrestohet shoferi

Kliko per me shume info

aksident-shkoderSpecialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, në Komisariatin e Policisë Cërrik, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Fatmir Hoxha, 53 vjeç, banues në fshatin Shtëpanjë Cërrik
Ky shtetas, u arrestua nga efektivat e policisë, pasi duke drejtuar mjetin e tij tip “BMW”, me targa PNA 5398, në aksin rrugor Cërrik-Gramsh, ka aksidentuar këmbësoren shtetasen Z.XH, 74 vjeçe, banuese në fshatin Shtëpanjë dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.
Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore efektivat e policisë kanë bërë arrestimin e shtetasit Fatmir Hoxha.
Shtetasja Z.XH u dërgua menjëherë në Spitalin Kirurgjik Elbasan dhe më pas u dërgua për mjekim më të specializuar në Spitalin Ushtarak Tiranë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e Rregullave të Qarkullimit Rrugor” parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.