Ja çfarë bën Lorik Cana pas përjashtimit me karton të kuq

lorikKapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana i cili nuk do të luajë në ndeshjen e sotme ndaj Francës, për shkak të kartonit të kuq që mori në sfidën e parë ndaj Zvicrës, duket se ka nisur një “punë” të re në ekipin përfaqësues.

Ai është parë të bëjë përkthyesin në konferencën për shtyp të trajnerit De Biazi, duke qenë se e njeh mjaft mirë gjuhen franceze, pasi ka luajtur për shumë vite në këtë shtet, madje edhe familja e tij jeton aty.

Kliko per me shume info

Mesa duket pas shkarkimit të koordinatores për mediat e huaja Federata Shqiptare e Futbollit, nuk ka asnjë person në stafin e saj që të flasë gjuhën franceze dhe kapiteni është detyruar ta bëjë një gjë të tillë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.