Alarmohet Haki Çako, lë panairin dhe shkon me urgjencë në zyrën e Tahirit!

tahiri-haki-cakoMenjëherë pas marrjes së lajmit, se është pezulluar nga detyra, me vendim të gjykatës, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, ka lënë me urgjencë aktivitetin e panairit të policisë, që zhvillohej tek sheshi “Nënë Tereza”.
Ai ka shkuar në zyrën e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për një takim kokë më kokë. Me kërkesë të prokurorisë, pas skandalit të përgjimeve, Gjykata vendosi pezullimin e Çakos si dhe arrestimin e dy zyrtarëve të tjerë.

Ai akuzohet se ka shpërdoruar detyrën dhe nuk ka marrë masa për të siguruar hyrjen dhe administrimin e kësaj pajisjeje, e cila dyshohet ka hyrë në vendin tonë pa iu nënshtruar kontrollit doganor dhe pa autorizimin përkatës të kryeprokurorit.

Kliko per me shume info

haki-cako-933x445

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.