Kërcënim për bombë, avioni bën ulje emergjente

Kliko per me shume info

Egypt-Air-Ilustrim-650x358Një avion i “EgyptAir” ka kryer një ulje emergjente në Uzbekistan, pasi kishte marrë një kërcënim me bombë gjatë fluturimit nga Kajro për në Pekin.

The Independent njofton se Uzbekistan Airways ka thënë në një komunikatë për media se “një informatë është marrë për një mjet të mundshëm shpërthyes në bord” në orët e hershme të së mërkurës.

Kliko per me shume info

Që të gjithë 118 udhëtarët dhe 17 anëtarët e bordit janë evakuuar pa rrezik pasi aeroplani i udhëtarëve “A330” u ul në Aeroportin Ndërkombëtar “Urgench” dhe shërbimet e sigurisë janë duke e hetuar aeroplanin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.