Përgjaket Turqia, bilanc tragjik nga shpërthimi i bombave në autobusin e policëve

25_1Stambolli është tronditur mëngjesin e sotëm nga një shpërthim i fuqishëm në lagjen Veznexhiler, shumë pranë Bashkisë dhe Universitetit të Stambollit.

Mediat raportojnë se deri më tani, 11 persona kanë humbur jetën, 7 prej të cilëve policë dhe 4 civilë, ndërsa janë plagosur 36 persona.

Kliko per me shume info

Shpërthimi ka ndodhur derisa po kalonte një autobus me policë.

LEXO EDHE:  Policia dhe "Shqiponjat" operacion blic për armë dhe drogë, dy në pranga

Disa foto nga vendi i ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here