“Bisha” bjelloruse që nuk e ndal asgjë, as shiu as bora

Kliko per me shume info

Kompania bjelloruse Hunta ka krijuar “bishën” e quajtur Overcomer, të cilën nuk mund ta ndalë as rëra, as gurët, as bora e as uji.

Overcomer është i gjatë 4.5 metra, boshtin e ka të gjatë 3.1 metra, është i lartë 2.5 deri 2.6 metra – varësisht nga versioni.
Konsumatorëve u ofrohet versioni me motorin benzinë 1.7-litër me katër cilindra (81 kuajfuqi) ose dizel 1.9-litër (95 kuajfuqi), në kombinim me marshin manual me pesë shpejtësi.

Kjo “bishë”, falë lartësisë që ka, mund të kalojë pengesat me një kënd prej 40 gradë. Hunta Overcomer po ashtu mund të ec edhe në ujë me një shpejtësi prej 8 kilometra në orë.

Kliko per me shume info

Karroceria e kësaj “bishe” është e ndërtuar nga fibra të xhamit dhe në interier ka hapësirë për 8 pasagjerë.

Overcomer vjen me rezervar me kapacitet prej 100 litra dhe si shtesë mund të porositet edhe një rezervar tjetër me kapacitet prej 95 litra.koha

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.