Ja sa do të kushtojë bileta për finalen e “Euro 2016”

Kliko per me shume info

euro-2016-trophyShqipëria në datë 19 qershor në Lion do të ketë përballjen e saj të fundit në Grupin A me Rumaninë. Çdo fitore shpërblehet me 1 milion euro nga UEFA, ndërsa çdo barazim me rreth 500 mijë euro.

Shqipëria do të ketë në dispozicion rreth 9,000 bileta në këtë ndeshje, sipas përcaktimeve paraprake të organizatorëve. Stadiumi i Lionit ka një kapacitet prej 59 mijë vendesh. Bileta në kategorinë e parë kushton rreth 160 dollarë, në të dytën rreth 200 dollarë, në të tretën rreth 100 dollarë dhe në kategorinë e katërt rreth 80 dollarë.

Kliko per me shume info

Për ndeshjen me Rumaninë agjencitë turistike kanë organizuar udhëtime që llogarisin një kosto rreth 400 euro, me traget ( Bari – Durrës) dhe me autobus deri në Lion.

Në këtë kampionat bileta më e lirë pati një kosto prej 25 euro dhe është e vlefshme për 43 ndeshje nga 51 që janë në total.

Bileta më e shtrenjtë do të jetë ajo e finales me 895 euro. Në total janë parashikuar të shiten rreth 2.5 milionë copë. Për çdo qytet që do të presë ndeshjet janë në dispozicion 2,000 bileta./Monitor/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.