Youtube del jashtë shërbimit, bie serveri nga ngarkesa

Kliko per me shume info

server-youtubeYoutube ka shfaqur probleme gjatë ditës së sotme dhe është bllokuar për disa minuta pasi ka rënë serveri.

Përdoruesit nuk patën mundësi të kishin akses që të hynin për të parë video në Youtube, pasi dicka shkaktoi një anomali në server duke bërë të mundur edhe rënien e tij për disa minuta.

Kliko per me shume info

Ky problem global zgjati për pak minuta, deri sa inxhinierët dhe IT e kompanisë ndërhynë për të ringritur faqen.

Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme, kështu dukej faqja e Youtube kur u bllokua.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.