Lorik Cana kthehet në formacion? Ja cfarë deklaron Etrit Berisha

etrit-berishaa“Gardiani” i Kombëtares sonë, thotë se rikthimin i Canës në ekip është i rëndësishëm për skuadrën kuqezi.

Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha e ka përshkruar Lorik Cana si “një shtyllë te ekipit kombëtar”.

Kuqezinjtë sonte do të ndeshen me Rumaninë në ndeshjen e fundit të Grupit A, dhe kjo ndeshje për Shqipërinë është vendimtare për kualifikimin e mundshëm në rundin tjetër të garave në Evropianin “Francë 2016”, raporton KosovaPress.

Kliko per me shume info

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana kishte munguar në sfidën kundër Francës, për shkak së ishte “skuqur” në ndeshjen e parë të Shqipërisë kundër Zvicrës.

“Gardiani” i Kombëtares sonë, thotë se rikthimin i Canës në ekip është i rëndësishëm për skuadrën kuqezi. “Lorik Cana është shtylla e ekipit kombëtar”, ka thënë Berisha.

“Është diçka e madhe që Loriku do të jetë në ekip, edhe pse trajneri do të marrë vendimin përfundimtar se kush do të jetë në lojë”, ka theksuar Berisha. Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Rumanisë nis në orën 21:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.