“Ardian Çipa, një mercenar i ndryë! Ja me kë është i lidhur”!

Kliko per me shume info

cipaIsh-Kryeministri Sali Berisha ka bërë akuzë të rëndë ndaj zv/drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit për seksionin e Krimeve të Rënda, Ardian Çipa.

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Berisha tha se Çipa ka thirrur në zyrë prokurorë dhe i ka kërcënuar. Në lidhje me këtë, ish-Kryeministri kërkoi që organi i akuzës të nisë hetimet ndaj Ardian Çipës.

Kliko per me shume info

“I bëj thirrje Prokurorisë të nisë menjëhërë hetimet kundër Ardian Çipës, një mercenar i ndyrë që kërcënon njëlloj si Shullazi, prokurorë të këtij vendi. Çështja tjetër e dënueshme ëshë ajo e një mercenari ndaj të cilit ligji duhet të veprojë me urgjencë: Ardian Çipa.

Çipa është i lidhur kokekëmbë me trafiqet, njeriu që nxori me makinë Genci Xhixhën dhe bën pushimet në Kubë”, u shpreh ish-Kryeministri Sali Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.