“Parlamenti i vrasësve falsifikoi kalendarin e punimeve”!

berishaaaIsh-Kryeministri Sali Berisha ka dënuar ngjarjen e djeshme në Kuvend, kur u fut në kalendarin 3-javor të punimeve draftin e reformës në drejtësi, që u miratua në mënyrë të fshehtë pa dijeninë e opozitës.

Në një status në Facebook, Berisha akuzon nënkryetaren e Parlamentit Valentina Leskaj që futi në kalendarin e punimeve ligjin për ndryshimet kushtetuese, pa u përfshirë fare në materialin që i ishte shpërndarë Byrosë së Kuvendit.

Kliko per me shume info

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha

Parlamenti i vrasesve, trafikanteve, hajnave, perdhunuesve, me se fundi fallsifikon kalendarin e tij!

Te dashur miq, ne nje akt banditesk te pashembullt ne historine 25 vjecare te parlamentit pluralist shqiptar por ndofta dhe ne historine parlamentare boterore, parlamenti i vrasesve, perdhunuesve, trafikanteve, kusarve te shtetit fallsifikoi dje me urdher te Edvin Kristaq Rames kalendarin e punimeve te tij.

Keshtu, “madam Lokomotiva” futi ne kalendar, me urdher te neo-bllokmenit Edi Rama, pa diskutuar ne byrone e parlamentit, ligjin per ndryshimet kushtetuese sikur gjoja kjo ishte miratuar me konsensus. Nderkohe qe ne materialin e shperndare byrose para mbledhjes nuk thuhej asnje fjale per per kete ligj.

Ky eshte nje krim i shemtuar qe tregon se çfare jane ne gjendje te bejne me parlamentin vrasesit, kusaret e shtetit, trafikantet dhe perdhunuesit dhe pengmarresit ne parlament. Ky eshte nje akt qe tregon fytyren e vertet te Edvin Kristaq Rames, i cil duhet te marre pergjigjen e merituar! sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.