Fillon prodhimi i Mercedes GLC Coupe

benz-coupeKompania prestigjioze gjermane, Mercedes, para disa muaj ka prezantuar modelin serik GLC Coupe në panairin e veturave në New York, ndërsa prodhimi i tij tani zyrtarisht ka filluar në Bremen, Gjermani.

Në Bremen janë të punësuar rreth 12.500 punonjës, të cilët prodhojnë edhe modele tjera të Mercedesit, të tilla si C-Class, E-Class, GLC, SLC dhe SL.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.