Behrami: Nuk tolerojmë ndaj Shqipërisë, luajmë pa presion

behramiValon Behrami sfidon Shqipërinë. Mesfushori i Zvicrës nuk zgjedh diplomacinë, ai mendon për sfidën e parë të Evropianit kundër kuqezinjve.

Në një konferencë të përbashkët me trajnerin Vladimir Petkovic, Behrami është shfaqur i qetë dhe në humor, ndoshta edhe për faktin se ai kuotohet titullar për 90 minutëshin e 11 Qershorit.

“Ndeshjet miqësore shërbejnë për të përgatitur sa më mirë sfidën e parë kundër Shqipërisë. Duhet të jemi gati psikologjikisht për sfidën ndaj Shqipërisë. Kemi shumë nevojë për të menaxhuar presionin dhe tashmë jemi në fundin e përgatitjeve pasi nuk ka më kohë për të ndryshuar rrënjësisht.”

Kliko per me shume info

Behrami është një nga lojtarët më të vjetër të gardës së shqiptarëve me Kombëtaren e Zvicrës. Ai numëron 63 ndeshje me fanellën e skuadrës helvete dhe dy gola të shënuar. Ndërkohë, në konferencën e shtypit, trajneri Petkovic nuk bëri asnjë koment për sfidën e parë të Euro 2016, duke preferuar të flasë për fazën përgatitore të Zvicrës. Ndoshta një vendim i zgjuar për të mos rritur presionin në radhët e lojtarëve me origjinë shqiptare që aktivizohen në skuadrën e tij.

2 COMMENTS

  1. KUJDES SHAQIRIN …E PASHE KUNDER BELGUT DHE I BERI PILAF ……. TE TJERET JANE MEDIOKRE … BEHRAMI ESHTE PLAK I VJETER ..POR KA EPERIENCE … DHE PORTIERI ISHTE FANTASTIKE … DHE NJE ZEZAK NE QENDER TE MBROJTJES …

  2. ti o bajram, berom si ta thon emrin, na pastrofsh lezhen kte rradhe, do hani dru si gomari ne duhan, or te babese,,,aaaaaaa,bashke me ata te tjeret,zviceranet e tu se shqiptare s’jeni e dini mire kte gje uuuuusht

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.