Barcelona vendos për të ardhmen e Neymar

Kliko per me shume info

neymarrrPresidenti i Barcelonës, Hozep Maria Bartomeu ka analizuar sezonin 2015/16, ku skuadra katalanase triumfoi në La Liga dhe Kupën e Mbretit.

Ndër temat më interesante ishte ajo në lidhje me largimin e mundshëm të Neymar, i cili është “blinduar” nga Bartomeu:

Kliko per me shume info

Neymar nuk do të largohet nga Barcelona, ta dinë të gjithë ortakët e Barcelonës dhe tifozët. Brenda pak ditësh do të rinovojë për 5 vite kontratën me Barcelonën. Është normale që klube të tjerë ta duan, por Neymar nuk ka kërkuar kurrë të largohet. Rinovimi është vonuar vetëm nga disa probleme ligjore të Neymar me Tatimet në Spanjë, por në ditët e ardhshme mbyllim gjithçka”, ka përfunduar Bartomeu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.