Armë, drogë dhe plaçkitje, shkatërrohet banda e rrezikshme e shqiptarëve në Itali

carabinieri16Policia e Romës ka ekzekutuar një urdhër arresti për 22 shqiptarë që i përkasin një organizate kriminale që merrej me importin dhe tregtinë e drogës, me plaçkitje dhe vjedhje me armë në Pomezia, Torvaianica e Ardea.

Operacioni u krye këtë mëngjes, herët në agim, i koordinuar nga Shërbimi Qëndror Operativ në bashkëpunim aktiv me Skuadrën e Shpejtë të Ankonës, Kuneos, Padovës, Pratos dhe Viterbos, afro 100 policë, pjesë e departamentit të hetimit dhe njesive speciale të Policisë së Shtetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.