Në kërkim ndërkombëtar për krime, kapen dy të rinjtë në doganën e Muriqanit

Kliko per me shume info

muriqanNë pikën kufitare të Muriqanit janë ndaluar dy persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Policia: Mikelano Karaj, 25 vjeç, banues në Mamurras dhe Sokol Cali, 42 vjeç, banues në Lezhë.

Ndalimi i Karajt u bë pasi pas verifikimit rezultoi shtetas në kërkim për veprën penale “Moskallëzim krimi” nga Gjykata e Apelit Durrës. Si rrjedhim, ai iu dorëzua Komisariatit të Durrësit pa hapur kundërshtime.

Kliko per me shume info

Ndërsa, personi tjetër, Cali nga Lezha, ishte i kërkuar për vjedhje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.