Arrestohet Guvernatori, kapet me 400 mijë euro ryshfet

arrestohet-guvernatoriNe Rusi eshte arrestuar në flagrancë Guvernatorin Nikita Belykh, i cili sipas tyre ka pranuar të marrë 400 mijë euro ryfshet.

Guvernatori i Kirovit Nikita Belykh është kapur në një restorant në Moskë. Hetuesit kanë postuar një foto e cila tregon Guvernatorin në një tavolinë me para.

Kliko per me shume info

Komisioni Hetimor Rus tha se ai është i dyshuar për pranimin e parave personalisht dhe nëpërmjet një ndërmjetësi, në këmbim për të mbrojtur biznesin e dyshimtë për investime në rajon.

Guvernatori Belykh nuk ka bërë asnjë koment publik në lidhje me arrestimin e tij. Nikita Belykh bëhet i treti guvernator që kapet me “një ryfshet të madh”në Rusi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.