Arësyeja e cmendur pse kjo biletë kushton 70.500 euro

Kliko per me shume info

Aviokompania “Etihad Airways”, është duke ofruar një biletë kthyese nga Londra në Melburn që kushton plot 70.500 euro! Kjo nënkupton qëndrimin në një apartamentin “The Residence”, në kulm panoramik në aeroplanin më të madh të pasagjerëve në botë.

Çmimi i kësaj bilete ka tejkaluar shumën e biletës më të shtrenjtë të aeroplanit nga Nju Jorku në Mumbai, e cila kushtonte rreh 66.630 euro.

Blerësit e kësaj bilete do të kenë në dispozicion një apartament me tri dhoma gjumi në “Airbus A380-800”.

Kliko per me shume info

Apartamenti “The Residence” është apartamenti i parë me tre dhoma gjumi në një aeroplan komercial, që i ka ndihmuar aviokompanisë “Etihad Airways” të fitoj çmime të shumta për udhëtim në klasin e parë.

Apartamenti ka një sipërfaqe totale prej 12 metra katrorë, dhe është i vendosur në anën e sipërme të A380 dhe mund të zë një ose dy persona.

Dhoma e ndenjes posedon televizion 32 inç LCD, divan të mbuluar në lëkurë dhe dy tavolina për ngrënie. Brenda këtij apartamenti ju shërben kamerieri personal, dhe aty keni rastin të shijoni specialitet e preferuara nga kuzhinierët më të mirë të botës.

Nga korridori mund të hyhet në dhomën e gjumit, ku aty është një dhomë dopio që është i mbuluar me çarçafë italian. Kurse në mur është i vendosur televizioni LCD 27 inç.telegrafi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.