Kur Anjeza Shabani fliste si gazetare për të drejtat e fëmijëve…!

Anjeza Shabani është kthyer në pak orë në njeriun më të përçmuar në vend, pas rastit të denoncuar mbrëmjen e së hënës në emisionin investigativ “STOP”, në Televizionin Klan, ku ajo shfaqej duke dhunuar barbarisht një fëmijë 3 – vjeç.

Por përpara se 33 – vjeçarja të hapte një kopsht privat, ajo punonte si gazetare. Madje jo vetëm kaq, por si për ironi të fatit, Shabani prezatonte një emision ku denoncoheshin raste të ndryshme abuzimesh.

Në një prej episodeve të këtij programi, Shabani flet për kushtet e fëmijëve në shkollat publike, siç është mungesa e mjekëve, dentistëve dhe psikologëve.

Kliko per me shume info

E duke kritikuar sistemin shkollor, Shabani shpreh me anë të humorit se, kur ishte në shkollë fillore, dentistja e saj, “i fuste nja dy tre shpulla, që të hapte gojën…”

Pasi rrëfen eksperiencën tek dentisti, 33 – vjeçarja kalon edhe tek çështja e psikologut, mungesës së tyre në shkolla dhe sa i nevojshëm është ky i fundit për fëmijët.

Por sërish, duke ironizuar mungesën e tyre në shkolla dhe faktit se në sistemin tonë, psikologë bëhen të gjithë, Shabani thotë: “Psikolog nuk bëhesh, lind…, madje ajo e vijon batutën e saj duke shtuar: “Ka shumë mundësi që psikologu, duke ndjekur hallet e të gjithë atyre nxënësve, të bjerë vetë në depresion…”

Në të njëjtin emision trajtohet edhe fakti se mungesa e profesionistëve mungon edhe në sistemin privat dhe se këto role i mbulon shpesh një person i vetëm, ose vetë drejtuesit e institucioneve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.