Ish-ambasadori i parë amerikan thirrje politikës: Miratoni reformën në drejtësi

Kliko per me shume info

ambassaIsh-ambasadori i parë i SHBA-së në Shqipëri, William Ryerson, i ka bërë thirrje politikanëve shqiptarë të votojnë Reformën në drejtësi.

“Zhgënjyese që opozita po tregohet kaq pak elastike,  ka thënë ai. – Shpresoj që disa anëtarë të opozitës të PD të votojnë reformën dhe tës mbeten kukulla të qeverisjes së tyre.”

Kliko per me shume info

Para 25 vjetësh, William Ryerson erdhinë Shqipëri si shef i zyrës së Shteteve të Bashkuara pas rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Uashingtonit dhe Tiranës, për një qëndrim prej 30 ose 60 ditësh.

Ai u bë Ambasadori i parë pas përmbysjes së komunizmit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.