Aksident i rëndë në Kanada, shuhen 3 gjenerata të familjes shqiptare

Kliko per me shume info

aksidenti-kanadaTre femra të gjeneratave të ndryshme të së njëjtës familje kanë humbur jetën nga një aksident në rrugët e Kandasë. Përplasja i ka marrë jetën Isabelës 5-vjeçare, mamasë së saj Valbona Vokshi, 35 vjeç dhe gjyshës së vogëlushes, Xhemiles ndërkohë që ato po ktheheshin nga Wonderland, Canada.

Sipas mediave të huaja këto dëshmi i ka dhënë Katerina Seitaj, një mike e familjes së viktimave. ‘’Valbona e donte jetën dhe kishte shumë shpresa dhe ëndrra për të ardhmen, ajo ishte e këndshme dhe kujdesej për të gjithë. Nëna e saj dhe vajza ishin gjithçka për të ‘’, ka shtuar Katerina.

Kliko per me shume info

Përplasaj ka përfshirë disa makina dhe në njërën prej tyre ndodhej edhe motra e Valbonës, Blerta së bashku me nipin e saj 2-vjeçar , por fatmirësisht ata kanë mundur të mbijetojnë.

Valbona kishte shkuar në Kanada në moshën 20-vjeçare dhe punonte me orë të gjata në restorant për të ndihmuar prindërit dhe motrën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.