Dy skuadra të mëdha kërkojnë Arlind Ajetin

ajeti-mavrajNe kohen kur Peskara është në pritje të firmës së tij, ditët e fundit dy klube turke kanë kërkuar gjithashtu Arlind Ajetin.

Sipas raportimeve mesohet se jane dy ekipe të mëdha të futbollit turk, Fenerbahçe dhe Beshiktash, të cilat janë gati të ofrojnë jo pak, por plot 1 milion euro në sezon për mbrojtësin e kombëtares.

Ajeti beri një paraqitje mbresëlënëse në tri ndeshjet e kombëtares në “Euro 2016”, duke u shpallur edhe “njeriu i ndeshjes” në sfidën me Rumaninë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.