Izet Haxhia për vrasjen e shekullit: Nga cila zyrë doli Azem Hajdari para atentatit?!

Kliko per me shume info

izet-haxhiaIzet Haxhia ka reaguar pas lakimit te emrit te tij ne emisionin e Blendi Fevziut ne lidhje me vrasjen e Azem Hajdarit.
Haxhia reagon ndaj deklaratave dhe materialeve te publikuara ne emision, duke thene se gazetari Fevziu ka si padron Sali Berishen.
Po sipas Haxhise, ne vrasjen e Azem Hajdarit pjesemarres aktiv qe ka shtene ka qene vetem Fatmir Haklaj. Ja cfare thote Izet Haxhia ne deshmine e tij:
Pasi ndoqa nje debat jo live kuptohet sepse nuk e ndjek kurre nje program te tille por pasi me thane qe ishte permendur emri im nga gazetari investigues Artan Hoxha ne debatin qe po behej ne lidhje me te ashtequajturen ‘vrasje e shekullit’ po shkruaj disa te dhena nga dora e pare apo nga nje ‘pjesmarres’ ne vrasje sipas prokurorise se Giut dhe gjykates se Mickos.
Fevzo ne kete vrasje nuk kane marre pjese 90 veta siç pretendon ti dhe patroni jot Berisha.,por vetem tre veta kane qene pjesmarres te dreperdrejte ..Fatmir Haklaj qe eshte i vetmi qe ka qelluar ne ate vrasje de dyfishte Jaho Mulosmani qe ka qene ne timonin e mercedes me targa Vlore dhe Naim Cangu qe ka qene i pranishem ne kete makine pa asnje veprim aktiv nga ky ngeli i vrare gabimisht nga plumbat e kallashnikovit te Fatmir Haklajt.
Feriz Kerrnaja nuk ka qene as ne Tirane lere pastaj te kete qene pjesmarres ne ate vrasje ..futja e ketij emri ne kete liste eshte bere me djallezi nga padroni jot Berisha dhe ti si nje papagall i zellshem i tij dhe jo vetem ti por edhe papagaj te tjere te medias qe jeni ushqyer me parate e taksapaguesve te varfer shqiptare te dhuruar me bujari nga tutori juaj Berisha,..ne distance te kesaj vrasje kane qene kater persona nje nga keta edhe une Halil Haklaj, Elez Haklaj dhe shoferi i furgonit te policise Agim Logu.
Vendodhja e furgonit te policise me targa policia 202 qe i perkiste komisarjatit te Tropojes ka qene perballe monumentit te Ushtarit te Panjohur ..ne momentin e krismave une bashke me Halil Haklajn kemi qene duke dale nga kafe Aroma pasi kishim pire kafe ..Elez Haklaj bashke me shoferin kane qene ne furgonin Iveko te policise. .kjo eshte ‘pjesmarrja’ ime ne kete vrasje ..neqofte se te pish kafe qofte edhe me vellain e vrasesit apo xhaxhain e tij 80 vjeçar mund te cilesohesh si vrases apo pjesmarres ne vrasje atehere mund te them qe ate qe e kane thene apo e perserisin si papagaj kete ose jane idiote te lindur ose ajo qe eshte me e vertet eshte se mundohen te fshehin diçka te rende e kompromentuese te tutorit te tyre.
Ti o Fevzo je edhe goxha i zgjuar sepse vete fakti qe tutori jot Berisha te quan si pjese e klases se re borgjeze qe lindi ne keto 25 vjet te sundimit te sulltanit te madherishem Berisha qe edhe ai e trashgoi kete gjak blu prej borgjezi pasi kishte pire qumshtin e dhive qe ruante ne rinine e tij ne Prifç te Vicidolit..dhe kete gjak blu te borgjezit Berisha Nuk e turbulloi as gjaku i kuq prej komunisti 25 vjeçar ..perse more borgjezi Fevzo nuk pyet se nga cila zyre doli hajdari per te shkuar tek makina me targa Vlore? perse u thirr me urgjence nga Fieri ate pasdite te kthehej ne Tirane dhe nga kush..?perse nuk e permend fisnik sinen qe mori telefonaten ne zyren e azemit.nga punonjesi i shikut bujar daja per ta njoftuar per pranine e kesaj makine te dyshimte afer pd..?perse Nuk pyeten e kishte dijeni berisha para se de therriste azemin ne zyre, gjoja per ta pyetur per takimet ne lushnje.e fier te azemit…?perse u shlyen tabulatat e tel. .te azemit ne Amc. Perse u zhduk telefonu celular i Azemit qe perfundoi me vone ne duart e petro koçit..çfare i the mbesa e dashur e berishes Shpresa breçani kur u ngjit dy here me.urgjence ne zyren ne katin e dyte te pd te dajes berishe?a mos i tregoj dajes berishe se perballe kafes ku po rrinte perballe saj ndodhej brenda ne nje makine me targa vlore Fatmir haklaj..dhe distanca e saj me kete makine ishte vetem pese metre. ..sepse Nuk kam pare asnjehere me pare qe mbesa te ngjitet ne zyren e dajes. ..pyete kuqon apo pollon sepse linda ihsanin Nuk ke ku ta marresh per te pyetur sepse ka vdekur nga nje semundje e” papritur” si shume te.tjere qe ishin dhe dinin per berishen se çfare i tha Berisha Azemit pas lajmit te dhene nga fisnik sina. ..?pyete Petro koçin pse e fshehu telefonin e azemit dhe Nuk ja dha prokuroreve plepiste apo atyre norvegjez?pyete Muharrem haklajn se jeton akoma se çfare bisedoi me Azemin ?kush rrinte ne zyren e katit te dyte per te cilen azemi i tha muarremit se ka dore ne vrasjen e.djalit tuaj..kam edhe shume pyetje te tjera per te bere o borgjezi fevzo qe ne kohe te dulles mbaj te lidhur ne krahun tend shiritin e antarit te GBV. ..por ti nuk mund te pyesesh sepse karakteri jot prej bythelepiresi eshte shume me i dobet te me falin (antaret e asaj shoqate qe mbajn si steme ngjyren e ylberit)se ata qe mbajne emrin LGBT ne karakter kuptohet..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.