Vuçiç: Vendimin për vajtjen në Srebrenicë do ta marr deri më 9 korrik

Kliko per me shume info

vucicVendimin për vajtjen në Srebrenicë do ta marr deri më 9 korrik dhe ky vendim do të jetë në interes të popujve serb dhe boshnjak, deklaroi dje në një konferencë shtypi kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç.

”Ky vendim varet vetëm prej meje, edhe pse askush nuk e di se çfarë do të ndodhë në rajon dhe në Serbi deri më 11 korrik”, theksoi ai.

Kliko per me shume info

“Jam duke marrë këshilla nga të gjitha anët. Puna ime është të bëj më të mirën për Serbinë dhe të mos mendoj për rezultatet e zgjedhjeve të ardhshme apo për ndonjë gjë tjetër. Do të marr vendimin më të mirë për popullin serb dhe boshnjak dhe nuk më interesojnë as rreziqet e sigurisë gjatë kësaj vizite”, tha Vuçiç.

”Paqja është në interesin tonë dhe marrëdhëniet mes boshnjakëve dhe serbëve duhet të jenë marrëdhënie respekti dhe mirëkuptimi reciprok”, shtoi kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.