Vrasja e Ibrahim Bashës, Gjykata: Arrest me burg vëllezërve Aliko

Kliko per me shume info

vellezerit-aliko2015Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi dhënien e masës “arrest me burg” për Arbjon dhe Alban Alikon, prangosur si të dyshuar për ngjarjen e Lazaratit ku mbeti i vdekur efektivi i RENEA-s Ibrahim Basha. Arbjon Aliko sëbashku me të vëllain Alban Aliko deri tani kanë mohuar të jenë pjesë e grupit të zjarrit dhe të kenë qëlluar ndaj forcave të policisë. Prej ditës së arrestimit, dy të rinjtë ndodhet në ambientet e drejtorisë së policisë së Tiranës, ku mësohet se vijojnë të mbajnë agjerim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.