Vorbulla e ujit than liqenin në SHBA

Kliko per me shume info


Videoja e Edward Johnson tregon një vorbull të madhe e dalë pranë digës në liqenin artificial Texoma në kufirin mes Teksasit dhe Oklahomës.
Uji është bërë i rrjedhshëm pjesërisht që nga fillimi qershorit për të rregulluar nivelin pas përmbytjeve të fundit. Sipas Johnson vorbulla është në gjendje për të gëlltitur një varkë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.