Vonohet trageti Vlorë – Brindisi, Haxhinasto shkarkon drejtorin e portit

vlore-porttDrejtori i trageteve në portin e Vlorës, Xhevahir Çeloaliaj është shkarkuar nga puna ditën e sotme. Vendimi është marrë nga ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto dhe mendohet se shkak për këtë vendim janë bërë vonesat e tragetit Vlorë-Brindisi.

Mësohet se Çeloaliaj do të zëvendësohet nga Edmond Lekaj, ish-kreu i Sigurimeve Shoqërore në këtë qytet.

Kliko per me shume info

Përplasjet mes dy agjencive të udhëtimit “Red Star” dhe “Europian Ferries” janë kthyer në një shqetësim për pasagjerët pasi vijnë në të njëjtin orar dhe duhet të presin me orë të tëra për tu ankoruar në portin e Vlorës.

LEXO EDHE:  Gangsterrët e drogës, britanikët: Kemi 726 shqiptarë nëpër burgje, kushtojnë 53 milionë paund

Shkak i këtij problemi është bërë mosrespektimi nga agjencitë e udhëtimit, orari i grafikut i përcaktuar nga Ministria e Transporteve, e cila pasi mori masa ndëshkuese ndaj kompanisë vendosi të ndryshojë edhe drejtorin e porti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here