UEFA: Ja ku do të luhet finalja e Champions, Superkupa pranb Shqipërisë

Kliko per me shume info

stadiumi-uefaUEFA ka bërë të ditur sot se ka përzgjedhur qytetet ku do të zhvillohen finalet e aktiviteteve të saj në vitin 2017.

Kësisoj, finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në “Millenium Stadium” të Kardifit. Lajmin e ka konfirmuar sot sekretari i përgjithshëm i UEFA, Gianni Infantino, gjatë mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv në Pragë.

Kliko per me shume info

Ndërsa, finalja e Ligës së Evropës do të zhvillohet në Stokholm. Ndërkohë, aromë evropiane do të ketë edhe në Shkup, ku do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Evropës për vitin 2017, ndërmjet fituesit të Ligës së Kampionëve dhe të Ligës së Evropës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.