U ofron policëve 40 mijë lekë, pasi shkeli semaforin, pranga shoferit

Kliko per me shume info

leket-leje-arrestPoicia e  Qarkullimit Rrugor ne Tiranë bashkepunim me Seksionin e Anti Korrupsionit Tirane, arrestuan sot nje shtetas me akuzen per korrupsion aktiv.

Ngjarja ka ndodhur ne rrugen e Elbasanit eshte arrestuar ne flagrance shtetasi, A. Dema, 21 vjec.Ky shtetas ne momentin e konstatimit nga ana e Punonjesit te Qarkullimit Rrugor ka qene ne levizje me automjetin tip Opel Insignia , me targa” TR 9450 S ” Arsyeja e ndalimit te ketij automjeti ka qene per “Shkelje semafori”, si dhe drejtuesi i mjetit nuk ka pasur leje drejtimi me vete dhe ka ofruar ti jape punonjesit shumen prej 4000 lekesh.

Kliko per me shume info

Drejuesi i mjetit eshte arrestuar per vepren penale te ” Korrupsioni aktiv i personave qe ushtrojne funksione publike”,parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal. Ky eshte rasti i 43 i cili arrestohet per vepren penale te korrupsionit, gotitja e korrupsionit jo vetem ndaj punonjesve te Policise por edhe ndaj drejtueseve te mjeteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.