Turan do ta vazhdojë karrierën në Angli

Kliko per me shume info

turanArda Turan raportohet se është i interesuar ta vazhdojë karrierën në Ligën Premier sezonin e ardhshëm.

Mesfushori turk ende nuk ka vendosur se cila do të jetë skuadra e tij e re, por largimi i tij nga Atletico Madrid këtë verë duket se është i sigurt.

Kliko per me shume info

Janë tre skuadra angleze që kanë shfaqur interesim për shërbimet e tij, dhe që të tre gjigantë: Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli.

Fillimisht u përfol se për futbollistin e kombëtares turke interesohen edhe Barcelona, Milani dhe Paris Saint Germain por duket se të tre këto klube janë tërhequr nga gara për të transferuar ish-lojtarin e Galatasaray-it.

Manchester United raportohet se është favorit për të siguruar shërbimet e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.