Tunizi, 27 turistë të vdekur nga sulmi në hotel

Kliko per me shume info


Së paku 27 njerëz janë vrarë nga sulmi në një hotel turistik, në qytetin Souse të Tunizisë.

Ministria e Brendshme tuniziane ka thënë se së paku një person i armatosur është vrarë në të shtënat me policinë.

Kliko per me shume info

Sousse është njëri nga vendpushimet më të njohura në Tunizi, që tërheq tursitë nga Evropa dhe vendet fqinje.

Tunizia është në gjendje alarmi prejse militantët islamistë kanë sulmuar muzeun Bardo në Tunis, në muajin mars, duke vrarë disa vizitorë të huaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.