Tre prej të arrestuarve për vrasjen e efektivit të RENEA-s sot në gjykatë

Kliko per me shume info

alikotTre prej të arrestuarve që akuzohen se sulmuan me armë policinë në Lazarat dalin sot para togave të zeza.

Gjykata e Krimeve të Rënda do të përcaktojë masën e sigurisë për Klodian Selimin 19 vjeç, Dervish Gabën 20 vjeç dhe Elvis Bocin 19 vjeç.

Kliko per me shume info

Akuzat që rëndojnë ndaj tre personave janë:
“Vrasje e punonjësve te policise së shtetit në bashkëpunim, vrasje e punonjësve të Policisë së Shtetit në bashkëpunim e mbetur në tentativë në pesë raste dhe “Prodhim e mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit”.

Ndërkaq dy vëllezërit Arbjon dhe Alban Aliko të akuzuar për vrasjen e efektivit të RENEA-s, Ibrahim Basha do të dalin nesër para togave të zeza për masë sigurie.

Para grupit hetimor ata kanë mohuar të kenë qënë pjesë e grupit që qëlloi me armë ndaj policisë 5 ditë më parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.