Sulmuesi në Francë e pranon krimin

Kliko per me shume info

franceI dyshuari për vrasjen e shefit të tij, gjatë sulmit në një fabrikë gazi në Francë, të premten e ka pranuar krimin, njoftuan burimet e afërta me hetimin.

Yassin Salhi 35-vjeçar ka dhënë detaje të shumta për rrethanat lidhur me vrasjet.

Kliko per me shume info

Ai gjatë ditës do të transferohet në Paris, për t’u marrë edhe më shumë në pyetje.

Mediat kanë shkruar të dielën, se i dyshuari përmes aplikacionit Whats App kishte dërguar një fotografi ku pozonte me kokën e këputur të shefit të tij të cilin e kishte vrarë.

Fotografinë e kishte dërguar në një numër kanadez. I dyshuari me veturë e theu rrethojën e fabrikës dhe hyri në qarkun ku ndodheshin lëndët djegëse e më pas shkaktoi një shpërthim.

Policia ende nuk e ka konfirmuar motivin e sulmit e as ndonjë lidhje me ndonjë bashkëpunëtor të jashtëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.