Skrapar, dalja e makinës nga rruga, shkon në dy numri i të vdekurve

Kliko per me shume info

helikopteri15Një grup teknikësh të Ndërmarrjes Elektrike pësuan një aksident të rëndë rrugor në vendin e quajtur “Hija e Kakrukës”.

Sipas burimeve të policisë, një automjet ka rënë në lumin Osum, ndërsa udhëtonte përgjatë rrugës nacionale Skrapar -Berat, duke shkaktuar dy të vdekur.

Kliko per me shume info

Njëri humbi jetën direkt, ndërsa një i plagosur disa orë më vonë në spital. Në të njëjtin vend ku ndodhi aksidenti, disa vite më parë humbën jetën katër të rinj nga Berati, kur mjeti i tyre doli nga rruga dhe ra në greminë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.