Siri: IS-i i ka vrarë dy gra dhe burrat e tyre me prerje koke

Kliko per me shume info

sirGrupi ekstremist, Shteti Islamik (IS) i ka vrarë dy femra dhe burrat e tyre me heqje koke në Siri, që është hera e parë që në këtë mënyrë janë vrarë fermat civile, tha sot Observatori sirian për të drejtat e njeriut me seli në Londër. Mëtutje, ky grup monitorues ka theksuar se gratë dhe burrat e tyre ishin akuzuar për “magji”.

Observatori thotë se ekzekutimet kanë ndodhur dje dhe pardje në provincën lindore, Deir al-Zor. Observatori sirian për të drejatat e njeriut me seli në Londër e monitoron situatën ë Siri duke i shfrytëzuar burimet në terren. rel

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.