Shkëlzen Berisha: Ja pse munguan ambasadorët në festën e PS

Kliko per me shume info

shkelzen-berishaShkelzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka thene se kandidatet me dosje, ishin shkaku i mungeses se ambasadoreve ne festen e 24-vjetorit te Partise Socialiste.
Deklarata eshte bere me ane te nje mesazhi ne FB. Ja cfare shkruan Shkelzen Berisha:
Nga komunistet tek trafikantet – SHBA dhe BE bojkotojne 74 vjetorin e PS
Bojkoti i ambasadoreve te SHBA dhe BE ne ceremonine e 74 vjetorit te PSSH (ish PKSH dhe PPSH) dergon nje sinjal te qarte se per standartet dhe vlerat perendimore procesi i zgjedhjeve nuk zbardhi te kaluaren kriminale te kandidateve te PS, perkundrazi, e kaluara e tyre e zeze, njollosi procesin zgjedhor dhe tashme po penalizon Partine Socialiste dhe bashke me te gjithe vendin e drejtuar nga kjo parti.
Dje, Rama vazhdoi ahengun me Roshet, Bushet, Ndoket dhe urdheroi mediat te censurojne bojkotin e ambasadoreve , por neser nuk do te censuroje dot as raportin e OSBE per zgjedhjet, as raportin vjetor te Departamentit te Shtetit e as progres raportin e BE ku inkriminimi i qeverisjes se tij do renditet si aresyeja nr 1 e minimit te zgjedhjeve dhe bllokimit te integrimit te Shqiperise.
70 vjet me pare etja per pushtet, i beri baballaret e PS te zgjidhnin Stalinin ne vend te perendimit, sot e njejta etje per pushtet shtyn bijte e tyre te zgjedhin krimin ne vend te integrimit.

1 COMMENT

  1. po ku ishe me pare o dibic i sales qe nuk u ndjeve fare? Une kujtova se e kishe lare halen dhe ma kishe marre te keqen…..Apo harboje me ate BUCEN 20 vjecare neper ishujt dhe hotelet e shtrenjta? Si shume kohe te mori te na jepje deklarata dhe te beje “analiza”, hahahaha, KOPUK. I vjellshi vrer gjithe sa kini vjedhur, si ti O KRIMINEL I GERDECIT, DHE KAFSHA-sali, MALLKUAR QOFSHI !!!!Po ben Odisene e PKSHE-se dhe PPSH-se? E di qe lekura jote nuk ndjen , si yt ate dhe ti, po saliu ka qene anetar i PPSH-se O QENIE E FELLIQUR….Mos ja qaj hallin PSSH-se se nuk moren pjese ambasadoret ne ceremonine e 24 vjetorit, ceremonia kishte pjesemarrje te gjere. Po meqenese paska qene puna e se procesi i zgjedhjeve nuk zbardhi te kaluaren kriminale pse sali-KAFSHA dergoi tritanin e PRESHIT ne ate ceremoni? Hahahahahaha, o TE MJERET ju, si ti , si saliu, njeri me i rrjedhur se tjetri, shqiptaret votuan per ata qe deshen, dhe nuk pjerdhin rapotet MJERANE tuajat, ne Shqiperi zot eshte populli, ai vendosi me voten e tij se kush duhet ti drejtoje dhe te menaxhoje shtetin. Kot jargosesh O I MJERI ti, shko dhe futu andej nga SHQUPI dhe tymos ndonje cigare hashashi. Vendin e “integroi” saliu yt, I CMENDUR, I CNDERUAR, HAJDUT, VRASES, QEN I PABESE, I MALLKUARI….Shqiperia i ka nisur reformat dhe po kalon me sukses provat e veshtira, yt ate VETEM E VODHI DHE E SHKATERROI. ZOTI MARRTE HAK !!!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.