SHBA, avioni rrëzohet mbi një shtëpi,mes të vrarëve edhe fëmijë

avionTre udhëtarë të një avioni të vogël kanë vdekur pas rrëzimit mbi në shtëpi në Planeville, afërt Bostonit, në SHBA, njofton AP.

Policia e shtetit Massachusetts ka kumtuar se në mesin e të vdekurve janë dy të rritur dhe një i mitur, udhëtarë në avion.

Kliko per me shume info

Avioni u rrëzua mbi shtëpinë dykatëshe.

Familja katër anëtarëshe që jetonte në shtëpi ia doli të shpëtojë pas shpërthimit të zjarrit, transmeton Koha.net.

LEXO EDHE:  Financime nga Gadafi? Sarkozy thyen heshtjen: Jeta ime është kthyer në ferr

Një nga anëtarët, Mike Brown tha se kishte qenë në oborr duke pjekur në zgarë kur e kishte parë avionin duke rënë, të cilit, sipas tij, i kishte shpërthyer motori.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here