Sfilatë tronditëse në Paris, “Ju lutem vrisni Angela Merkel”

Kliko per me shume info

sfilata-vrisni-merkelNjë pankartë tronditëse në pasarelë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Paris, Francë, ku një model sfiloi për stilistin Rick Oëens, gjatë kohës që mbante në dorë një fasho ku shkruhej “Please kill Angela Merkel… not” (Ju lutem vrisni Angela Merkel…mos).

Ishin të shumtë ata që menduan se bëhej fjalë për një provokim të stilistit, por me sa duket iniciativa nuk ishte e tij, për shkak të distancimit nga ngjarja. Gjithçka ishte nismë e vetë modelit dhe stilisti Oëens nuk e la ta kalonte lehtë, por e zuri me grushta pas skene. Modeli kishte zgjedhur të protestonte në heshtje ndaj kancelares gjermane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.