Sarandë, digjen mbeturinat në kodër, rrezikojnë godinat përreth

zjarr kanabDjegia e mbeturinave në Kodër, në lagjen nr. 4 të Sarandës, për pak sa nuk shkaktoi një tragjedi.

Si pasojë e flakëve kanë rrezikuar të digjen hotelet dhe magazinat e bizneseve që shtrihen në zonën e ish ushqimores ku edhe u evidentua vatra e zjarrit.

Kliko per me shume info

Ky i fundit dyshohet  të jetë i qëllimshëm, ndërkohë që u përhap në një sipërfaqe rreth 60 metra katrorë me shkurre.

LEXO EDHE:  Për drogë apo për të dashurën?! Zbardhet dëshmia e dibranit që vrau babin e tre fëmijëve

Nga tymi banorët e lagjes nr 4 patën dhe probleme të vogla asfiksie. Ende nuk është identidifikuar personi që u vuri flakën mbeturinave, ndërsa ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve, vuri në kontroll flakët

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here