Rryshfeti, Krimet e rënda lënë në burg pa afat gjyqtaren e Lezhës

2

parashqevi-ademiGjykata e krimeve të rënda caktoi sot masën e sigurisë arrest me burg opër gjjyqtaren e Lezhës të arrestuar duke marrë një shumë parash si rryshfet nga një avokat.
Gjyqtarja Parashqevi Ademi ka dalë para gjykatës për caktimin e masës së sigurisë pas arrestimit të saj në flagrancë pak ditë më parë teksa merrte rryshfet.

Parashqevi Ademi, e cila ushtronte detyrën e gjyqtarës në qytetin e Laçit, u ndalua pasi u kap në flagrancë duke marrë para, në këmbim të favoreve për një çështje gjyqësore.

Kliko per me shume info

Ndalimi i Ademit është kryer në momentin kur asaj do t’i dorëzoheshin 2 milionë lekët të vjetra nga një qytetar, për ta favorizuar në gjyq.

Sëbashku me gjyqtaren u ndalua edhe avokati Gjovalin Prendi, pasi kishte dyshime se kishte shërbyer si sekser mes qytetarit dhe gjyqtares.

2 COMMENTS

 1. Kesaj zonjes jane kane futur qe ne filim.

  Nje mik i im qe punon ne detyre te larte, i njef te tree gjygjtaret shkalles se pare ate nga kukesi, nga berati dhe ate nga durresi. Gjygjetari nga kukesi dha vendimin a drejte kurse te tjeret nga direktimi njerezve me te larte ne keshillin a drejtesise dhe me lart dhane vendimin me korruptim qe njerezit te mendojne se shqiperia ka drejtesi, qesharake, kur ne fakt ato qe jane ne vendet me te larta ne pushtet jane me te korrupturit dhe jane duke u munduar te mbulojne gjurmet e tyre.

  Me qa me ka thene miku im kjo zonja nuk duhet te ishte futur ne burg qe nga fillim,
  te gjitha veprimet jane bere te paligjshme, qe nga arrestimi deri te vendimi.

  Etleva Deda kur e denoj i tha zonjes me fal po nuk kam qa te bej, domethene qe aj isha instruktuar nga njerezit me lart qe ta denote zonjen.

  Njerez te dashur, mendojeni vetem kete gje, ne qoftese gjygjtarja i that avaokatit due 2 million leke per kete qeshtje pse ajo morri vetem 500 mije leke. A do tja mante bytha avokatit te mbate leket e tjera ne qofte se ato kishin bere nje marreveshje ose nje korrupsion? Vetem per dijeni tuaj leket ishin hedhur nga avokin te tavolina e gjygjtares pa dijenine e saj. Kto jane gjerat qe une morra vesh sot dhe u habita shume se qfare lorjash bajne njerezit me detura te lart me ne.

  Kete gje ato mund tja bejne qdo secili nga ne , kini kujdes.

  Kete here i ka rene fatkeqesija ksaj zonjes qe ato do ta lejne brenda

  Shume qesharake drejtesia e jone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.