Ristani në Gjirokastër: Policia dhunoi të ndaluarit në Lazarat

Kliko per me shume info

ristani15Partia Demokratike ka dërguar në Gjirokastër sekretarin e përgjithshëm, Arben Ristani, pas aksionit të policisë.

Në një takim me PD lokale Ristani ka kërkuar prej tyre qëndrime publike për keqtrajtimin sipas tij të personave të ndaluar në Lazarat për vrasjen e efektivit të RENEA-s, Ibrahim Basha.

Burime lokale thanë për gazetën Dita se Ristani ka kërkuar takim edhe me policinë e Gjirokastrës, por për shkak të angazhimeve të kësaj të fundit në terren, takimi është shtyrë.

Kliko per me shume info

Pas kësaj ai u ka kontaktuar në linjë telefonike me drejtues të kësaj polcie dhe u ka kërkuar llogari pse kanë keqtrajtuar të ndaluarit. Policia mohoi të ketë ndodhur një gjë e tillë. Më pare PD e Gjirokastres është shprehur që policia provokoi banorët e Lazaratit.

5 COMMENTS

  1. o PIJANEC I MALLKUAR, si ke fytyre dhe u del ne krah KRIMINELAVE?! O TE DENOFTE ZOTI !!!! Jeni ju O TE MALLKUAR shtytesit qe ata te rinj perfunduan kriminela, eshte politika juaj e FELLIQUR qe ata te rinj e vrane policin e shkrete…..

    • Se besoi qe ka njeri me te degjeneruar se ky si ka fyter the flet per keq trajtim kur keto maskarenje I moren jeten nje policies the plagosen 2 te ther ky eshte I degjeneruar

  2. Si duhet te sillet polica me ata kriminele,ti pres me lule sipas teje more kopil i lik ? Politika e pd i beri ata kriminel hajdut perdhunues e tregettar droge .Tju vije turp qe mbron kriminela te tille por dhe ti je nje rang me ata.
    .

  3. do ishte me mire z. ristani, te denojme vepren kriminale qe u be nga disa persona kriminele te lazaratit, se sa te dilni e te kerkoni llogari pse u ushtrua qofte sado pak mbi te ndaluarit e kesaj ceshtje, jam simpantizant i pd por kur te degjoj dhe lexoj keto brockulla je dhe ti njelloj si ata, si mund ta justifikosh jeten e oficerit te renea-s ,plagosjen e dy te tjereve te ushtrohet dhe mos te kursehet fare policija derisa te nxjerin kokat drejtuse te distancoheni urgjentisht nga keto gjera

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.