Reali dhe Barcelona kërkojnë futbollistin shqiptar

Kliko per me shume info

shkodran-mustafi14“Po, Real Madrid dhe Barcelona janë interesuar për Mustafin”.  Këto janë fjalët e Ali Bulut, menaxherit të Shkodran Mustafit, për gazetën gjermane ‘Bild Zeitung’.

Mbrojtësi me origjinë shqiptare që luan për kombëtaren e Gjermanisë ka spikatur në sezonin që sapo përfundoi në qendër të mbrojtjes së Valencias, së bashku me argjentinasin Otamendi. Nëse nga Reali largohet Sergio Ramos, klubi madrilen është i gatshëm të blejë një nga kjo dyshe.

Kliko per me shume info

Shkodran Mustafi, 23 vjeç, ka luajtur 8 ndeshje me Gjermaninë dhe ka fituar Kupën e Botës në vitin 2014. Valencia e bleu nga Sampdoria për 8 milionë euro verën e kaluar dhe e ka të “blinduar” me një kontratë deri në vitin 2019./ Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.