PS feston sot 24 vjetorin e themelimit por dhe fitoren e 21 qershorit

Kliko per me shume info

selia-ps2015Partia Socialiste do të festojë sot 24 vjetorin e themelimit të saj, por edhe fitoren në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit.

Festa do të organizohet në ambjentet para Teatrit Kombëtar në orën 19:00 të mbrëmjes dhe pjesë e saj do të jenë përveç deputetëve dhe të zgjedhurve vendorë, kandidatëve dhe strukturave drejtuese të PS-­së, edhe krerët e partive aleate, ish­-deputetë apo figura të kësaj partie ndër vite, por edhe opozitës.

Kliko per me shume info

Gjatë cermeonisë pritet të mbajë një fjalim kryetari i PS dhe Kryeministri Edi Rama, i cili pritet të përqëndrohet jo vetëm në fitoren e koalcionit të majtë në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit, por edhe në reformat e pritshme që do të ndërmerren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.