Prokuroria publikon përgjimin e Arben Frrokut me të dashurën

Kliko per me shume info

arben-frroku-lirimiProkuroria ka publikuar nje pergjim te bere nje telefonate mes biznesmenit Arben Frroku dhe te dashures se tij para vrasjes se Dritan lamajt ne Tirane.

Biseda telefonike e përgjuar, e cila është zhvilluar më datë 25.02.2013 në orën 00:00:07 midis të pandehurit Arben Frroku (i cili kishte shkuar ne Selanik pas vrasjes) me numrin celular 00306…. që përdorej nga dëshmitari Sokol Frroku në Greqi dhe bashkëjetueses së tij, dëshmitares Artenisa G me numër telefoni 069600…., ku në bisedë e sipër i pandehuri i thotë se:  “neser ka nji gjyq kushëriri im, neser ishalla i prehet bo, për tjerat so tu plas k…, ato derrat vazhdojnë punën e vet”.

Kliko per me shume info

Pra i pandehuri i ka dhënë “vijën e sjelljes” bashkëjetueses Artenisa, e cila kur është pyetur në ditët në vijim këtë arsyetim ka shprehur para Of.Pol.Gjyqësore, ben me dije prokuroria.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.