Policia: Ja rrugët që duhet të shmangni në fundjavë

Kliko per me shume info

policia2015Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore në Tiranë njofton se duke marrë parasysh fluksin e madh të mjeteve që qarkullojnë edhe me ardhjen e sezonit turistik, është e nevojshme që qytetarët të përdorin akset dytësore me qëllim që të shmangin bllokimet.

Në një njoftim për mediat policia sugjeron që drejtuesit e mjeteve që kanë interes të qarkullojnë në rrugën interurbane Tiranë-Vorë-Durrës me fluks të madh lëvizjeje nga ora 07:00 deri në orën 10:00 dhe pasdite nga ora 19:00 deri në orën 22:00, ta shmangin këtë aks duke kaluar nga rruga Tiranë-Ndroq-Plepa.

Kliko per me shume info

Ndërsa për drejtuesit e mjeteve që vijnë nga zonat e veriut drejt Tiranës, sugjerohet të përdorin aksin rrugor Fushë-Krujë-Kamëz-Tiranë, kryesisht gjatë fundjavës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.