Plazhi i Durrësit braktiset nga turistët, mungojnë edhe kosovarët

Kliko per me shume info

plazh durresPlazhi i Durrësit nuk ishte parë ndonjëherë kaq bosh në fund të qershorit. Kjo është fundjava e fundit e muajit, por ngjan si ditët e para të hapjes së sezonit turistik. Numri i pushuesve është i papërfillshëm.

I njëjtë është edhe ai i prenotimeve. Zgjedhjet, moti jo i nxehtë apo muaji i Ramazanit duken si shkaqet e braktisjes së këtij plazhi. Plazhet private të bëra gati me kujdes, janë të pashfrytëzuara.

Kliko per me shume info

Korriku shihet si muaji i shpresës për bizneset që jetojnë me turizmin. Përndryshe, falimentimi duket i pashmangshëm. Këtë qershor Durrësi ka humbur edhe pushuesit tracionalë, ata nga Kosova, që e kanë këtë bregdet zgjedhjen e parë. klan

3 COMMENTS

  1. i bej thirrje vellezerve te mi kosovare ta bojkotojne plazhet e shqiperise se edvin rama eshte anti shqiptari me i madh qe ka njoh historia pushtetin ne shqiperi e kane mare kriminelet prandaj une i bej thirrje qe temos i pasurojme me kriminelet si edvin rama dhe ilit meta

    • therrit o tata therrit , therrit se po te degjojne kosovaret…Lere, lere po i therret dhe vellezer, hahahaha, sikur ti kete pjell jot eme…, hahahaha. Po ne Shqiperi po vine dhe shume te huaj, me ata si do t’ja besh? O i mjeri tata me shiringe e merr te shkreten apo me hunde?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.