Përplasja me armë në Patos, arrestohen katër të dyshuar, 4 në kërkim

Kliko per me shume info

policia-fierKatër persona janë arrestuar dhe katër të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia e Fierit, ne lidhje me ngjarjen e ndodhur pasditen e të enjtes në Patos.

Sipas burimeve zyrtare bëhet e ditur se vetë dy të plagosurit, Roland Sanxhaku 28 vjeç dhe Arsen Lutaj, 26 vjeç janë arrestuar për moskallëzim krimi. Policia thote se Orgest Lutaj, 23 vjeç dhe Florian Sulaj, 29 vjeç, janë arrestuar përkatësisht nën akuzat e vrasjes së mbetur në tentativë dhe plagosje e rëndë me dashje.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur pasditen e të enjtes, rreth orës 17.20 në qytetin e Patosit. Roland Sanxhaku dhe Arsen Lutaj mbetën të plagosur, pasi u qëlluan me armë zjarri.

Policia sekuestroi armën, një automatik model-56, një krehër me 21 fishekë, një gëzhojë model 56, një thikë me bisht druri me gjatësi të përgjithshme 27.8 cm dhe një automjet Benz-Mercedez.

Në kërkim janë shpallur shtetasit me inicialet E.L., K.S., T.K. dhe M.K. Ata akuzohen për plagosje të rëndë me dashje dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.