Partia Demokratike bie në Tropojë, fitoi kandidati, por humb në Këshillin Bashkiak

Kliko per me shume info

tropojeKëto zgjedhje lokale të 21 qershorjt të vitit 2015 kanë sjellë rezultate të papritura për shumë bastione politike të deritanishme.

Një rast i tillë është edhe Tropoja, vendlindja e ish-kryetarit të PD Sali Berisha.

Tropoja gjithnjë kishte votuar në shumicë absolute partitë dhe kandidatët e djathtë mirëpo në këto zgjedhje ka ndodhur dicka e papritur.

Kliko per me shume info

Ndonëse kandidati për kryetar Bashkië në Tropojë doli fitues, opozita në tërësi dhe PD në vecanti kanë humbur shumicën në Këshillin Bashkiak.

E djathta ka marrë 4.509 vota ose (40.95%) për PD dhe Partitë e tjera ndërsa e majta ka marrë 6.293 vota ose  57.16%.

Kandidatet e djathte per anetare Keshilli:
1 – BESFORT TAFAJ
2 – SABRIE HAKLAJ
3 – SAHIT ÇELAKU
4 – ESMIRALD QELEPOSHI
5 – PERPARIM QELEPOSHI
6 – SADETE SHAHINAJ
7 – FATMIR BILAHI
8 – ADMIRA KORTOÇI
9 – BESNIK MILUSHI
10 – RUGOVA MILUSHI
11 – YLLI ÇAKRAJ
12 – SOFIE BILAHI

Kandidatet e majte per anetare Keshilli:
1 – SUZANA MATOSHI
2 – QAZIM GJONGECAJ
3 – MAJLINDA MEMIA
4 – HASAN GJYRIQI
5 – BUKURIE MATOSHI
6 – ASTRIT MATOSHI
7 – FATJONA MATOSHI
8 – ARDIT MATOSHI
9 – FLORJANA MATOSHI
10 – EVEREST MEMIA
11 – EDONA MATOSHI
12 – ARSEN MATOSHI

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.