Nis fluksi në Muriqan, turistët drejt bregdetit shqiptar për pushimet verore

Kliko per me shume info

muriqPerfundimi i zgjedhjeve dhe nisja e sezonit turistik ka krijuar radhe te gjata ne piken e kalimit kufitare te Muriqanit. Turiste te shumte kane zgjedhur Shqiperine per te pushuar nderkohe qe ne kufi po merren masa per te perballuar nje numer me te larte udhetaresh ditet ne vazhdim.

Fundi i qershorit ka sjelle radhe te gjata automjetesh ne Muriqan. Udhetare nga shtete te ndryshme po vijne per te kaluar pushimet ne bregdetin shqiptar.
Gjate 24 oreve te fundit ne vendin tone kane hyre 4800 persona dhe kane dale 3000 shtetas.
Dy policite kufitare ajo shqiptare dhe malazeze jane organizuar per te lehtesuar procedurat dhe per te pershpejtuar perpunimin e dokumentacionit. Por me nisjen e sezonit turistik kjo pike e kalimit kufitar pritet te kete dyndje turistesh. abc

1 COMMENT

  1. i mjeri tata c’do na thote tani? Ja dhe turistat po vijne o tata me brekushe te gjata….Kot u gezove para kohe, vellezerit kosovare ta bene ….BAJGEN…..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.